Španělská 770/2 ,120 00 Praha 2 - Vinohrady
+420 733 400 592
info@realitnispecialistka.cz

Jak vypadá spolupráce

Realitní služby jaké si přejete

ÚVODNÍ SCHŮZKA

Prvním krokem a důležitým rozhodnutím je nezávazná schůzka s realitním makléřem, kterého si sami vybere. Na této schůzce probereme postup, jak bude vypadat naše spolupráce. Co je vše potřeba, aby se Vaše nemovitost prodala za co nejvyšší kupní cenu.

Makléř získá základní informace a dokumentaci. Seznámí se s Vámi i s nemovitostí a připravíme tržní odhad nemovitosti. Tržní odhad je ZDARMA a je nezbytně důležitý pro naší spolupráci. Díky tomuto odhadu můžeme nastavit správnou cenu. Zároveň budeme vědět, že i banky budou mít podobné informace v případě financování nemovitosti kupujícím.

PŘÍPRAVA NEMOVITOSTI

Makléř s Vámi probere strategii a správnou cílovou skupinu pro prodej Vaší nemovitosti. Připravíme nemovitost k focení profesionálním fotografem, který zpracuje fotky, video a případně 3D scan nemovitosti společně s plánkem nemovitosti.

Prověříme právní stav nemovitosti a pomůžeme s řešením případných problémů. Aby naše spolupráce byla transparentní a zároveň nevznikali komunikační nerovnosti připravíme zprostředkovatelskou smlouvu.

V takové smlouvě je psáno a dáno:

  • požadovaná cena
  • minimální cena
  • provize pro realitní kancelář
  • co pro Vás bude dělat
  • podmínky spolupráce

PREZENTACE

Vytvoříme pro Vás web nemovitosti, profesionální video a fotky, 3D scan a plánek. Je potřeba aby prezentace byla absolutně perfektní.

Oslovíme zájemce z naší databáze a nabídneme nemovitost na významných realitních serverech (www.sreality.cz , www.reality.idnes.cz ,www.realcity.cz ,www.annonce.cz , www.hyperreality.cz , www.realitymix.cz apod… Nabídky pravidelně topujeme a aktualizujeme tak, aby byly v popředí a stále vidět. 

Zajistíme propagaci na sociálních sítích (Facebook) a nastavíme reklamní kampaň na Googlu i Skliku. Zajistíme inzerci v realitních časopisech a oslovíme i zájemce přímo v dané lokalitě. Umístíme reklamní plachtu na možné místo pro prezentaci Vaší nemovitosti.

PROFESIONÁLNÍ JEDNÁNÍ SE ZÁJEMCI

Denně budeme komunikovat se zájemci o Vaší nemovitost. Vybereme ty správně, kteří mají opravu vážný zájem koupit si Vaší nemovitost. Přizpůsobíme se Vašim časovým možnostem. Informujeme Vás o počtu zájemců a jejich průběhu jednání s nimi. Každý klient od nás na prohlídce dostane veškerý propagační materiál ohledně Vaší nemovitosti.

REZERVACE NEMOVITOSTI

V okamžiku kdy pro Vás vybereme správného zájemce, který si chce Vaší nemovitost koupit, připravíme rezervační dohodu. Rezervaci zajistíme tak, abyste měli jistotu, že k prodeji skutečně dojde a do kdy. Kupující zároveň získá prostor na to, aby si připravil financování nemovitosti, které dokážeme v případě potřeby zajistit. Dohlédneme na proces schvalování úvěru. 

Zajistíme a doručíme bance všechny podklady potřebné ke schválení úvěru.

DOKONČENÍ OBCHODU

Ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří připravíme potřebnou dokumentaci:

  • Smlouvu o smlouvě budoucí kupní
  • Kupní smlouvu
  • Smlouvu o advokátní úschově
  • Návrh na vklad vlastnického práva

Vyřídíme jednání s katastrálním úřadem a sledujeme průběh řízení. Dodáme podklady pro uvolnění kupní ceny a zorganizujeme předání nemovitosti.

PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI

Jakmile dojde k převodu nemovitosti na kupujícího, předáme nemovitost novému majiteli. Připravíme předávací protokol a pomůžeme i s převody měřidel. Dokážeme zajistit levnější elektřinu a plyn.  Zajistíme odhlášení od daně z nemovitosti.

DAŇ Z NABYTÍ NEMOVITOSTI

Nový majitel – kupující musí do třetího měsíce podat daňové přiznaní a zaplatit 4% daň z nabyti nemovitosti. Toto daňové přiznání a znalecký posudek zajistíme pro kupujícího včas, tak aby nedošlo k prodlevě.